Darmowe wykłady z psychologii

Cześć! Dla części z Was nie jest to informacja nowa, lecz wiem, że pojawiają się tu również osoby, odkrywające bloga. Serdecznie zapraszam wszystkich na darmowe live’y (wykłady online) w zakresie planowania i zarządzania swoją karierą, które odbywają się w każdy wtorek na koncie @pokojpsychologa.pl na Instagramie.

View this post on Instagram

Cześć! Miłego poniedziałku! Dziś będzie osobiście. To największa scena, na której miałam przyjemność występować do tej pory. Co ciekawe, wykład, który mialam przyjemność prowadzić, dotyczący stresu, prowadzony był przez osobę, którą kilka lat wstecz, wystawienia publiczne (począwszy od odpowiedzi ustnej w klasie) stresowały na niewyobrażalną skalę (raz udało mi się ze stresu urwać guzik w szkolnym mundurku podczas odpowiedzi 🤣). Na szczęście, nawiązując do naszych wtorkowych rozważań z live'a i omawianej przeze mnie teorii Carol Dweck o tzw. 'growth mindset', człowiek zmienną bestią jest. Dodatkowo, towarzyszący nam stres, mobilizujący do reakcji fight or fight, automatycznie wywołuje skojarzenie z agresją, walką ('walcz ze stresem', 'pokonaj to') a ja z kolei polecam coś zupełnie innego – NIE WALCZ ze stresem i NIE POKONUJ. Polub swój stres, swoje reakcje i zaakceptuj je – są przecież częścią Ciebie. To jest warunek konieczny rozpoczęcia radzenia sobie ze stresem. Stres jest dobry, funkcjonalny i adaptacyjny. Tylko trzeba nauczyć się z nim obchodzić 💓 Czy wystąpienia publiczne stresują mnie teraz? W jakimś stopniu na pewno, od czasu do czasu tak, lekko odczuwam ekscytację. Udało mi się skutecznie obniżyć poziom napięcia do akceptowalnego poziomu, w taki sposób, że nie wpływa w ogóle na jakość wystąpień i nie skupiam się już na nim w ogóle (koncentrując się na jakości) a dzięki wałkowanym przeze mnie technikom, o którym Wam opowiadam, okiełznałam i opanowałam stres, tak by móc czerpać radość z tego, co robię w pełni 😍

A post shared by Magdalena Popek (@psychologia_w_pracy) onDLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ LIVE’y?

-Wszystkich zainteresowanych tematem komunikacji biznesowej, zarządzania sobą w czasie oraz psychologią pracy i organizacji
-Wszystkich osób, które czują, że znajdują się na rozdrożu swojej kariery
-Osób, które planują dużą zmianę zawodową – przebranżowienie, szkolenie w nowym kierunku, nowe studia, założenie firmy
-Maturzystów – tego- i przyszłorocznych
-Rodziców maturzystów
-Powracających na rynek pracy
-Dla osób, które czują, że są niezadowolone ze swojej obecnej pracy (jej formy lub treści) i czują, że pasowałoby coś z tym faktem zmienić

O CZYM SĄ LIVE’y?

Podczas live’ów omawiane są psychologiczne aspekty związane z komunikowaniem się, zarządzaniem sobą w czasie, motywowania, automotywacji, udzielania rozwojowej informacji zwrotnej. Każdy tydzień przynosi coś nowego, reaguję na bieżąco na Wasze prośby i dostosowuję live’y do Waszych potrzeb.

A wszystko w formie bardzo praktycznej – każdy live w wersji okrojonej i skróconej opisywany jest później na blogu Magdalena Popek – Psychologia w biznesie . Więcej szczegółów i bieżące dyskusje dzieją się w grupie Psychologia w biznesie – zarządzanie swoją karierą

***

Prowadząca:
Ja – czyli Magdalena Popek – Psychologia w biznesie
Jestem psychologiem i trenerem w biznesie, i z zakresu rozwoju osobistego z doświadczeniem w branży HR, prowadzę szkolenia w Podkarpackie Centrum Szkoleniowe, spotkacie mnie na moim blogu (podlinkowany wyżej 🙂 )

Jestem w trakcie doktoratu z zakresu komunikacji społecznej i nauki o mediach, prowadzę zajęcia w Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (na kierunku psychologia w zarządzaniu oraz zarządzanie zasobami ludzkimi) oraz wykłady dla dzieciaków na Dziecięcy Uniwersytet Technicznym, jestem również doradcą zawodowym.

Zawodowo zajmuje się planowaniem karier i pomagam w budowaniu satysfakcjonującej relacji z własną pracą, zarządzaniem sobą w stresie a także komunikacją w zespołach międzypokoleniowych w pracy.
Dodatkowo, zajmuję się tematem przerdzewienia zawodowego (oraz wypalenia) i planowania, motywowania w kontekście budowania pewności siebie i radzenia sobie ze stresem.

Dodaj komentarz